Fimo
   

Fimo

Polymerová hmota, prodávající se nejčastěji pod značkou Fimo, se velmi snadno tvaruje a modeluje. Pomocí „strojku na nudle“ se vyválí plátky, které jsou základem pro další tvoření šperků a drobných ozdobných předmětů. Vytvrzuje se v elektrické troubě bez změny tvaru či barvy.
Kraslice

Kraslice

K tradičním technikám zdobení vajec v období velikonoc patří kresba voskem, batika, polepování slámou či sítinou, vyškrabování. Náročnější je zdobení kraslic drátováním, prořezáváním a vrtáním. Vejce se také mohou jednoduše zdobit polepováním obtisků, papírky, polepovat vlněnou přízí apod.
Kůže
 

Kůže

Kůže je přírodní materiál, který můžeme využít k výrobě oděvních doplňků, oděvů, šperků apod. Lze ji také využít v kombinaci s dalšími technikami, jako je např. paličkování, tkaní, doplněk textilie.
Lidové pečivo

Lidové pečivo

Pečení tradičních druhů podle oblastí, typu oslav a ročních období. Pečení perníčků (reliéfní, malované), vizovického a slaného obřadního pečiva.
Smalt
     

Smalt

Křemičitý prášek, různých barev, vytvoří na kovu (většinou jde o měděný plech)celistvý povlak. Po výpalu v peci mají smaltované šperky, ceduličky a další umělecké předměty hladký a lesklý povrch.
Vitráže (tiffany)
   

Vitráže (tiffany)

U klasické vitráže se díly skel podle výtvarného návrhu sesazují do olověných pásků, které se ve spojích pájí cínem. Technika tiffany je podobná vitráži, ale barevná sklíčka, kamínky, korálky se olepují měděnou fólii a spojují pomocí cínu. Touto technikou se dají vytvářet šperky a menší dekorativní předměty.