Aplikace
     

Aplikace

Látková ozdoba našívaná na jinou látku ručně i šicím strojem. Může mít tvar jednoduchého či složitého ornamentu, několik vrstev, doplněna korálky, různými efektními materiály, přírodninami.
Mola
     

Mola

Speciální druh tradiční indiánské textilní zdobné techniky. Několik, většinou jednobarevných výrazných látek, je spojeno aplikací, prostřihy a výšivkou.

Batika

Tkanina je ovázána šňůrou, provazem, nebo je jiným způsobem vytvořena rezerva (to je místo, kam nepronikne barva). Poté je látka ponořena podle dané techniky do teplé nebo studené barevné lázně. Pomocí různých kombinací se docílí náhodných či chtěných efektů na barveném textilu. Tkaniny lze barvit chemicky a přírodninami.
Lepty na textil
 

Lepty na textil

Leptání textilií se provádí na lněné a bavlněné látky pomocí leptadla. Ke zdobení se využívají šablony, nahodilý nástřik, tahy štětcem apod.
Ruční tisky na textil
 

Ruční tisky na textil

Pro potisk se využívá barva na textil a různá razítka, tiskátka (mohou být i vlastnoručně vyrobená). Další technikou je malba štětcem, přes šablonu a tupování. Pro zdobení těmito technikami můžeme využít všechny druhy textilií (bavlnu, len, hedvábí i textil z umělých vláken).
Modrotisk
 

Modrotisk

Jde o negativní tisk, kdy se vzor vykryje tiskařskou reservou tzv.Papem na látku a ta se obarví barvou. V případě modrotisku se na barvení využívá barva indigo. Nanesené reservy se provádí razítky, štětcem, konturou, tiskařskou formou.
Malba na hedvábí - základní výuka
     

Malba na hedvábí - základní výuka

Přírodní hedvábí (metráž, šály, šátky, různé oděvní a bytové doplňky) lze malovat konturou a barvou. Je velké množství technik a způsobů malby. Mezi základní patří jednoduchý akvarel, malba s konturou, efekty s přídavnými materiály.